Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Wyjazd do teatru

Dnia 16 lutego 2017 roku uczniowie klasy IG, IIG, IIIG wraz z paniami: Renatą Stec, Beatą Telesz, Agnieszką Próchnicką i Gabrielą Biedroń obejrzeli spektakl „ Mały Książę” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Pod warstwą baśniowej fabuły

pełnej wieloznaczności, znajdował się wątek realistyczny i psychologiczny. Mały Książę, podczas wędrówki po planecie, poznał wartość przyjaźni, miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Reżyser – Cezary Domagała – pokazał różnicę między sposobem odbierania świata przez dzieci i przez dorosłych. Ukazał niepowtarzalną dziecięcą wrażliwość, niewinność, czystość uczuć, umiejętność rozumienia rzeczy trudnych, która paradoksalnie zanika u dorosłych.

Spektakl uczniom się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide