Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

SPEKTAKL JASEŁKOWY 2017 ZA NAMI!

Piękna tradycja bożonarodzeniowa oraz szkolna, po raz kolejny skłoniła nas do zabawy w jasełkowy teatr. W tegorocznym przedstawieniu, którego premiera miała miejsce w Domu Ludowym w Jaszczwi, w niedzielny wieczór 15 stycznia 2017 roku, wzięło udział ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły.

Spektakl pt. „Nie było miejsca dla Ciebie….” zgromadził liczną publiczność. Na zaproszenie dyrekcji, uczniów oraz nauczycieli odpowiedzieli również goście: p. Piotr Woźniak- Przewodniczący Rady Miejskiej, p. Krystyna Marć- Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji, p. Stanisław Twaróg- Radny Gminy Jedlicze, ks. Tadeusz Madej, ks. Marian Płonka, p. Wiesław Gajda- sołtys wsi Jaszczew.

Dzięki licznym próbom pod czujnym okiem opiekunów: p. Marty Zaborowskiej oraz p. Gabrieli Biedroń, uczniowie zaprezentowali kunszt gry aktorskiej na bardzo wysokim poziomie.

Znaczący wkład w nasz występ miał chór anielski, przygotowany przez p. Zofię Kusiak. Piękne, dynamiczne, polskie kolędy, jak również urokliwa scenografia, wykonana przez p. Dorotę Nowotyńską, dopełniły całości wystąpienia.

Kolejne sceny przypomniały wędrówkę Józefa i brzemiennej Maryi, którzy bezskutecznie szukali miejsca na odpoczynek. Nie zabrakło dawki humoru ukrytej w podstępnych działaniach zastępów Lucyfera oraz postaci Heroda, miotającego się między potęgą Śmierci i Lucyfera. Dobrą nowinę spieszyli rozgłosić Pastuszkowie, którzy od Aniołów dowiedzieli się o narodzinach Jezusa i z darami udali się do Betlejem, by złożyć pokłon Dzieciątku.

Uwaga publiczności oraz gromkie brawa świadczą o tym, że trafiliśmy w gusta widzów. Taki sukces cieszy i napawa optymizmem, zwłaszcza, że w naszej szkole jest wielu wspaniałych, młodych aktorów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami przyniósł wszystkim spokój, radość oraz pozwolił cieszyć się bożonarodzeniową aurą.

 

 

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide