Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

XXV Młodzieżowy Rajd "Poznajemy Bieszczady"

W dniu 30 września 2016 r. Szkolny Klub "Włóczykija" wyruszył na drugi w tym roku rajd pieszy, jednocześnie uczestnicząc w XXV Młodzieżowym Rajdzie "Poznajemy Bieszczady" zorganizowanym przez biuro PTTK w Krośnie.

Trasa rajdu biegła z Roztok Górnych koło Cisnej do Żubraczego. Członkowie klubu po drodze zdobywali szczyty -Rosocha/1085mnpm/-Hyrlata/1103m/-Berdo/1041m/.Wędrowaliprzez malownicze połoniny, z których podziwiali bieszczadzkie krajobrazy. Korzystając   z ostatnich uroków lata,zbierali napotkane leśne borówki. Po mozolnej włóczędze uczestniczyli w tradycyjnym "ognisku", podczas którego odbyły się konkursy przyrodnicze i turystyczne . Po ogłoszeniu wyników okazało się, że uczeń klasy IV Bartosz Przybyła zdobył w jednym z nich nagrodę, zajmując III miejsce.

Około godziny 16.00 nastąpił kres wędrówki. „ Włóczykije” pożegnali bieszczadzkie klimaty. Zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego dnia, wrócili do Jaszczwi.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide