Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Święto Pluszowego Misia – pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Jak co roku w listopadzie każdy

Misiek jest w paradzie,

każdy Misia mocno tuli,

głaszcze, śpiewa : „luli luli”.

W przed Dzień Święta Pluszowego Misia wszystkie przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Małe, duże, nowe czy nieco zmęczone przytulaniem. W tym dniu misie towarzyszyły nam podczas spotkania z ratownikami medycznymi Maćkiem i Marcinem. Ratownicy przekazali dzieciom podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Przedszkolaki brały czynny udział w pokazie ćwicząc na fantomie, a także na swoich misiach. Pod kierunkiem ratowników dzieci uczyły się zakładania opatrunku, bandażowania, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od ratowników medycznych znaczek ,,Małego Ratowniczka” a misie naklejkę ,,Wzorowego Pacjenta”.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide