Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Konkurs klasowy „My – eksperci mitologii”

Pod takim hasłem dnia 27 października 2016 roku w klasie IG odbył się konkurs klasowy. Składał się z dwóch części. W fazie wstępnej gimnazjaliści przedstawili postaci mitologiczne, w które się wcielili. Zaś w drugiej

rozwiązywali zadania konkursowe, pracowali zgodnie z instrukcją, selekcjonowali informacje mitologiczne oraz twórczo współpracowali w grupie.

Symbole starożytnych Greków, wplecione w przebieg konkursu były podkreśleniem antyku – okresu historycznego. Po pierwsze przysięga – uczniowie złożyli ją przed Zeusem, iż będą rywalizować szlachetnie jak olimpijczycy stosując zasadę „ fair play ”. Po drugie – konkurencji konkursowych było pięć, tyle samo co dyscyplin w pięcioboju olimpijskim. Po trzecie – wieńce oliwne jako symbol zwycięstwa otrzymała grupa, która uzyskała największą ilość punktów.

Szczególne podziękowanie składamy na ręce rodziców uczniów klasy IG. To dzięki Państwa pomocy udało się przeprowadzić niecodzienną lekcję języka polskiego, która na długo pozostanie w pamięci zarówno organizatorów jak i uczestników.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide