Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Walentynki w przedszkolu

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego 2022 roku był dla przedszkolaków z naszej placówki prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni.

Na początku dzieci zostały zaznajomione ze zwyczajami walentynkowymi, ich historią i tradycją. Poznały również patrona tegoż święta- Świętego Walentego. 

Tego dnia wszystkich obowiązywał  czerwony kolor ubrań.  Każdy przedszkolak rysował i kolorował serduszka, wykonywał laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom oraz rodzicom. Dzieci wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych. 

Nasze najmłodsze pociechy wiedzą, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień.  Nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać.

Walentynkowy dzień z pewnością można zaliczyć do udanych...

Więcej zdjęć na nowej szkolnej stronie internetowej KLIKNIJ

    

© 2010-2022 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide