Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

„Dzień herbaty” w grupie Średniaczków

Poznaliśmy rodzaje i pochodzenie herbaty oraz podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami picia herbaty obowiązującymi w innych krajach. Nie zabrakło zabaw badawczych i eksperymentów np.: „W jakiej wodzie zaparzy się herbata?”, „Do czego służy zaparzacz?”, „Co to takiego jest imbryk?”.  Wysłuchaliśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Imbryk”, do której ułożyliśmy historyjkę obrazkową. Na zajęciach plastycznych kolorowaliśmy filiżankę, w której umieściliśmy torebkę z herbatą. Nie zabrakło zaparzania herbaty a także degustacji. Było dużo wrażeń!

    

© 2010-2022 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide