Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Dzień guzika w grupie Średniaczków

"Guzik tu, guzik tam
guzik krąży tu i tam.
Jak to miło i wesoło,
kiedy guzik krąży w koło"

Średniaczki obchodziły Dzień Guzika. Tego dnia nie zabrakło zabaw z guzikami w roli głównej. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo przeróżnych guzików...dużych, małych, okrągłych czy kwadratowych w różnych kolorach. Guziki mają swoje święto akurat 12 grudnia. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje guziki liczyło się tuzinami.

Zabawa guzikami może być naprawdę interesująca. Dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne, dobierały guziki że względu na kształt oraz kolor. Dodatkowo bawiliśmy się w "pchełki", trafialiśmy guzikami do bramki.
Na zakończenie dnia dzieci wykonały piękne choineczki, oczywiście w użyciem guzików.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide