Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Piernikowe ciasteczka czekają na Wigilię

Dziś tj. 15 grudnia w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci z grupy I ozdabiały świąteczne pierniki. Maluszki zostały zapoznane ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie dowiedziały się, że  wszystkie produkty należy dokładnie wymieszać, zagnieść i cienko rozwałkować powstałe ciasto, a na końcu wyciąć ciasteczka za pomocą foremek. Końcową czynnością jest upieczenie ciasteczek. Maluszki obejrzały na ilustracji piękne wzory, jakie można namalować lukrem na piernikach. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i z wielką satysfakcją  samodzielnie udekorowały pierniki za pomocą lukrowych pisaków, posypek i lukru. Każdy przedszkolak miał ochotę skosztować kuszących pyszności. Tradycja jednak nakazuje zaczekać na degustację do czasu Wigilii w naszym przedszkolu...

Więcej zdjęć na nowej szkolnej stronie internetowej KLIKNIJ

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide