Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

„Mikołajkowy poniedziałkowy poranek” w klasie VII

Mikołajki – zabawa, którą dzieci bardzo lubią a wychowawcy mogą wykorzystać jako sposobność do uczenia dzieci hojności, troski o dobro innych, sprawiania i przyjmowania miłych niespodzianek.
Możliwość wręczenia sobie nawzajem prezentów w klasie, to świetna okazja do lepszego poznania siebie nawzajem i do zacieśnienia więzi w grupie.
I tak w klasie VII zorganizowaliśmy losowanie, określiliśmy kwotę za jaką mamy wzajemnie kupić prezenty, pozwoliliśmy stworzyć listę życzeń i czekaliśmy na „mikołajkowy poniedziałkowy poranek”. To było bardzo miłe wydarzenie, pełne dziecięcej radości.
Warto jednak poświęcić czas na chwilę refleksji nad celem każdego działania, jakie podejmujemy w klasie, żeby każdą okazję wykorzystać do kształtowania w uczniach cech, których coraz bardziej brakuje w dzisiejszym społeczeństwie, a które są potrzebne do budowania relacji, w których jako ludzie czujemy się najbardziej spełnieni.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide