Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

„W Krainie Czarów i Wróżb”- Andrzejki w grupie starszaków

Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym czasem wróżb i wspólnej zabawy. Dla przedszkolaków to świetna zabawa, połączona z przekazywaniem naszej tradycji, kultywowaniem zwyczajów i obrzędów. Dlatego też 29 listopada odbyły się Andrzejki - dzień wróżb i wspólnej zabawy. Wesołą zabawę rozpoczęliśmy od ,,złożenia darów" - każdy starszak przyniesiony grosik starał się wrzucić do miski z wodą: ,,Hokus - pokus, hokus - pokus, czary – mary, niech się spełnią Andrzejkowe czary". Były także inne andrzejkowe wróżby: imiona, magiczne liczby, magiczne obrazki, marsz butów, gałązka wiśni. Wróżby andrzejkowe przeplatały wspólne tańce i pląsy przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

Więcej zdjęć na nowej szkolnej stronie internetowej KLIKNIJ

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide