Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

DZIEŃ JEŻA W GRUPIE ŚREDNIACZKÓW

„Na dywanie siedzi jeż.
Co on robi – to my też.

Tę popularną wyliczankę zna każdy przedszkolak. Dzieci bardzo lubią się z nią bawić, nie tylko w listopadzie. Jesień to taka pora roku, kiedy dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat różnych zwierząt mieszkających w lesie.

10 listopada jest dniem, w którym dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Jeża. Przedszkolaki z grupy Średniaczków poznały wiele ciekawostek dotyczących życia tego niezwykłego zwierzątka. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej miały okazję zobaczyć, jak wygląda mały jeżyk tuż po urodzeniu oraz jak zmienia się jego wygląd w kolejnych latach życia.  Dzieci ze zdziwieniem słuchały informacji dotyczących przysmaków jeży – tym samym obalony został mit, że „jeże zjadają jabłka”. Nie odbyło się też bez zabawy ruchowo-naśladowczej „Na dywanie siedzi jeż”, podczas której wybrane dziecko trzymało sylwetę jeża. Kolejnym niezwykłym doświadczeniem dla dzieci była zabawa dotykowa „Gdzie jest jeż?”.  Podczas tej zabawy dzieci za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały różne faktury przedmiotów i określały je słowami tj. ,,miękkie, twarde, kłujące”. Były również dyplomy a na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, malując sylwety jeża.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide