Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. Starszaki na podstawie prezentacji, wiersza M. Brykczyńskiego „Prawa dziecka” dowiedziały się o przysługujących Im prawach oraz, że wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od wieku, rasy, płci, czy pochodzenia. Bawiły się do piosenki "Mała orkiestra dni naszych" oraz wykonały prace plastyczne o tej tematyce. Uczestniczyły w zabawach podkreślających znaczenie tych praw. Nadrzędnymi prawami, które dzieci poznały w tym dniu to prawo do zabawy, miłości, szacunku oraz zdobywania wiedzy. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, aby podkreślić i zaznaczyć swoją obecność wśród dorosłych. Skorzystały z ulubionego prawa dziecka: prawa do zabawy.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide