Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Dzień Polskiej Niezapominajki

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

15 maja to Dzień Polskiej Niezapominajki i Międzynarodowy Dzień Rodziny. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o

miejscu, w którym żyjesz, o tradycji”. To święto niesie też przesłanie "nie zapomnij o mnie" – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią. My Święto Niezapominajki obchodziliśmy troszkę wcześniej, bo 14 maja. W grupie starszaków był to również „Dzień niebieski”. Przedszkolaki, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja wspólnego świętowania, ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Przybliżono dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. Starszaki wysłuchały „Bajki o niezapominajce”, rozwiązywały zagadki o kwiatkach, bawiły się i tańczyły przy piosence „Zapominalska niezapominajka”, dekorowały sylwetami kwiatu niezapominajki rysunek ,,Moja rodzina”. W tym dniu także wykonały ostatnie zadanie z projektu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – moduł VI ,,Mały miś i supertajny projekt”. Na zakończenie zasadziły sadzonki wdzięcznych niezapominajek w przedszkolnym kąciku przyrody.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide