Odwiedź nową stronę internetową szkoły: kliknij

 MYŚL ROKU: "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Dzień strażaka w grupie Maluszków

„Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie,

kiedy syczy ogień i gdy woda płynie”...

Dnia 4 maja Kościół Katolicki wspomina świętego Floriana - patrona gaszących pożary, dlatego datę tę wybrano na Międzynarodowy Dzień Strażaka. O święcie tym nie zapomniały również Maluchy z naszego przedszkola. Obchody Dnia Strażaka stały się okazją do

przypomnienia i utrwalenia wiedzy na temat wagi pracy strażaka. Przedszkolaki w piątek 7 maja dowiedziały się, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, jak reagować w trudnych sytuacjach i kiedy należy wzywać straż pożarną. 

Dzieci wykazały się dużą wiedzę na temat pracy strażaków, opowiadały historyjki obrazkowe, kolorowały obrazek ze strażakami, oglądały prezentację „Poznajemy zawód strażaka”, brały udział w zabawach i opowieściach ruchowych, segregowały akcesoria strażaka.

Tego dnia każdy, kto posiadał zabawki związane ze strażą pożarną mógł je przynieść do przedszkola. Dzieci miały okazję dzielić się z rówieśnikami swoimi zabawkami. To był wyjątkowy dzień, który każdemu się podobał.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide