Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Dzień Flagi w grupie ,,Maluchów"

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy.

Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. W piątek 30 kwietnia dzieci z najmłodszej grupy przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. 2 maja w kalendarzu przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po zajęciach poświęconych poznaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Każdy Maluszek zrobił swoją flagę, którą potem zabrał do domu.

W programie zajęć znalazły się okolicznościowe wiersze. Uczyliśmy się piosenki pt.,,Nasza flaga". Maluszki radośnie śpiewały ,,Nasza flaga biało - czerwona wielką czcią jest otoczona.

Ten symbol Polski, chronią prawa- to ważna sprawa, to ważna sprawa" (...)

Dzieci zostały także zapoznane z terminem ,, patriota".

Później w postawie na baczność cała społeczność naszej grupy zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego". To był wyjątkowy dzień, pełen podniosłych emocji.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide