Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Światowy Dzień Książki w grupie Maluszków

"Książka i możność czytania

- to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji …"

Maria Dąbrowska

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i  ludzi związanych z książką i pisaniem. Wywodzi się ono z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Jest to świetna okazja, aby oderwać dzieci od telewizorów i komputerów i aby pokazać, na czym polega magia ukryta w książce. Z pewnością wspólne czytanie baśni, bajek i czarodziejskich opowieści okaże się niezwykłym przeżyciem także dla rodziców.

Dzieci z grupy Maluszków dowiedziały się, kto pracuje nad tym, by książkę można było z zapałem i chęcią czytać. Każdy przedszkolak dowiedział się też, że książek nie należy niszczyć, plamić i pod żadnym pozorem nie wolno z nich wyrywać kartek.

Maluszki zrobiły także zakładki do swojej ulubionej bajeczki a po ich zalaminowaniu zakładki będą służyły z pewnością przez długi czas.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide