Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Z tej okazji za pomocą krótkiej prezentacji dzieci wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz poznały zasady recyklingu. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie, szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Towarzyszył nam kolor zielony i niebieski oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy.

Dzieciaki rozwiązywały zagadki i naprawdę trudne zadania. Okazało się, że świetnie znają problematykę ekologiczną. Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide