Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

DZIEŃ KSIĄŻKI

Bajki z nami rozmawiają
w domach, szkołach i przedszkolach.
Bawią, radzą i wspierają,
taka właśnie jest ich rola.

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Książki, a przede wszystkim bajki od zawsze są sposobem przekazywania dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Są drogowskazem do świata wartości. Poprzez utożsamienie się z bohaterem dzieci uczą się odróżnić dobra od zła. Książka dostarcza pozytywnych wzorców, wpływa na rozwój uczuć i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. W tym dniu wszystkie zajęcia i zabawy w grupie starszaków związane były z książką. Zorganizowana został w „Kąciku książki” wystawa ulubionych bajek, dzieci miały okazję do oglądani i zaprezentowania znanych utworów literackich. Wysłuchały znanej obecnie na całym świecie baśni ,,Kopciuszek”, którą czytała Pani Agnieszka. Brały udział w zabawach, które sprawdziły ich wiedzę o bohaterach z najpopularniejszych bajek oraz rozwiązywały łamigłówki. Same też w tym dniu były przebrane za ulubione postacie z bajek.

Bajki moc magiczną mają

Dobrym słowem dzielą się.

Nasze serca otwierają

I kto czyta o tym wie.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide