Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Światowy dzień wody w grupie Maluszków

26 marca dzieci z grupy Maluszków obchodziły Światowy Dzień Wody. Taki dzień przypada w kalendarzu dokładnie 22 marca.Woda jest niezbędna do utrzymania życia dla wszystkich żywych istot. Dzieci z ogromnym skupieniem słuchały ciekawostek na ten temat. Maluszki dowiedziały się, że woda stanowi większą część naszej planety. Dzieci wzięły udział w zabawach badawczych by bliżej przyjrzeć się właściwościom wody. Poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się, skąd bierze się deszcz. Badały zachowanie się niektórych substancji wlanych  do wody:  oleju czy  farby. Podczas konkurencji "Wyścigi papierowych łódek" wprawiały w ruch pojazdy  wodne, siłą wydmuchiwanego z płuc powietrza. Nasze zajęcia zakończyliśmy rozważaniami na temat tego, co możemy zrobić, by oszczędzać wodę i jej nie zanieczyszczać.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide