Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Maluszki zakładają ogródek na parapecie

W środę 24 marca 2021 roku dzieci  z grupy Maluszków założyły swój ogródek na parapecie. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie warunki są niezbędne do rozwoju roślin oraz poznały kolejne etapy wzrostu roślin na przykładzie fasoli. Na początku wspólnej pracy dzieci zostały zapoznane z etapami sadzenia roślin w doniczkach,  nazywały przedmioty potrzebne do wykonania zadania. Następnie z ochotą zabrały się do pracy. Dzieci wysiały

rzeżuchę, owies, pietruszkę. Posadziły cebulkę. Na naszym parapecie rosną  także amarylisy, mieczyki, hiacynt i fasola. Maluchy wiedzą już, że do wzrostu każda roślina potrzebuję słońca i wody. Po ukończeniu zadania dzieci z dumą patrzyły na efekty swojej pracy.

To były ciekawe zajecia, które bardzo podobały się przedszkolakom.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide