Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Zimę żegnamy-Wiosnę witamy – Zielony Dzień w Przedszkolu

Choć za oknem pogoda w „kratkę” czyli „w marcu jak w garncu”, wszyscy wiemy, że Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Namiastkę tej radosnej pory roku mieliśmy w Przedszkolu. By uczcić przyjście nowej pory roku – Wiosny, zorganizowany został „Zielony Dzień”. Tego dnia królowała zieleń: przedszkolaki przyszły w zielonych ubraniach, a wszystkie działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego, bo to niewątpliwie kolor przyjazny środowisku. Aby przyśpieszyć przyjście pani Wiosny starszaki przygotowały dla niej nową suknię. Kukła Marzanna „Zimowa Panna” została uroczyście spakowana przez najstarszych przedszkolaków do ekologicznych worków i pożegnana wierszem i piosenką. Wraz z tą tradycją nastąpiło powitanie Wiosny.Mamy nadzieję, że Wiosna posłucha przedszkolaków i w końcu zagości u nas na dobre.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide