Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

22 marca 2021 r. dzieci z najmłodszej grupy powitały wiosnę

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom,  jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dekoracja sali Maluszków zmieniła się z zimowej na wiosenną. W sali zazielenił się kącik przyrody, a w wazonie pojawiły się gałązki pieknych bazi. W galerii przedszkolaka nie zabrakło też prac plastycznych, dotyczących wyglądu pani wiosny. Nawet w strojach przedszkolaków dominował tego dnia wiosenny kolor – zieleń.

Dzieci miały okazję przywoływać  wiosnę piosenkami, które wczesniej nauczyły się śpiewać. Nie zabrakło łamigłówek i ulubionej gry ,,Memory''. Po zabawie wszyscy jednogłośnie postanowili pożegnać zimę. Dzieci z grupy Starszaków zrobiły strojną Marzannę, ktora symbolizuje zakończenie zimy. Przedszkolaki z grupy I radośnie zaśpiewały: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”.

Dzieci  zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła  i wszyscy mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy. A teraz czekamy na cieplejsze, słoneczne wiosenne dni...

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide