Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Międzynarodowy Dzień Pizzy w grupie Średniaczków

Dzieci z grupy Średniaczków obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. W tym niecodziennym dniu zajęcia odbyły  się pod hasłem ,, Pizza - najlepsze ciasto w świecie”. Przedszkolaki poznały krótki zarys historyczny dotyczący jej powstania, następnie uczestniczyły w zabawach związanych z tym niezwykłym plackiem. Wymieniały składniki niezbędne do powstania pizzy oraz etapy jej wykonania. Dzieci wypowiadały się z czym najlepiej im smakuje pizza i wspólnie komponowaliśmy ulubione smaki. Na sam koniec każdy przedszkolak wziął udział w zabawie "Pizza jak malowana", gdzie zadaniem dzieci było zaprojektowanie przy pomocy materiałów plastycznych  swojego kawałka  pizzy takiej jaką najbardziej lubią. Gotowe „pizze” na koniec powędrowały do naszej grupowej galerii. Tak oto zakończyliśmy ciekawy, wesoły i „smaczny” dzień.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide