Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Międzynarodowy Dzień Pizzy w grupie Maluszków

Pizza...kto z nas jej nie lubi. Tak się składa, że te pyszne krążki pokryte smacznymi dodatkami mają swój wielki dzień. Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego. ,, Święto" to stało się kolejną atrakcją naszych przedszkolnych zajęć. 8 lutego przedszkolaki z najmłodszej grupy dowiedziały się, że pizza pochodzi z Włoch. Poznały wszystkie produkty, które konieczne są do zrobienia doskonałego ciasta na pizzę. Najmłodsi doskonale radzili sobie z rozwiązywaniem zagadek dotyczących składników idealnego  ciasta. Maluszki prawidłowo układały ilustracje dotyczące kolejnych etapów powstawania pizzy. Naszą pracę nad gigantyczną pizzą  zaczęliśmy od posmarowania spodu pizzy sosem pomidorowym czyli pokolorowaniem krążka szarego papieru za pomocą czerwonych kredek. Następnie przystąpiliśmy do doklejenia naszych ulubionych dodatków, czyli sera żółtego, kukurydzy, pieczarek, szynki, pomidorów, ogórków, papryki. Dzieci nie zapomniały też doprawić całości ziołami.

Maluchy chętnie grały w ,,pizzowe memory", czyli popularną grę na spostrzegawczość i wyszukiwanie par. Na koniec grupa dziewczynek i chłopców wybrała się do naszej przedszkolnej pizzeri na degustację upieczonej pizzy. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

To był kolejny fajny dzień dostarczający radościi uśmiechów na twarzach naszych milusińskich.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide