Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA czyli „puchatkowe” zabawy ŚREDNIACZKÓW

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia. Przygody miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. Ukochany przez miliony dzieci, pluszowy miś, zwany jest misiem o bardzo małym rozumku.  Wspaniałe przygody  Kubusia oraz

jego przyjaciół : Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygryska, Królika, zarozumiałej Sowy przedstawione w wielu książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem.

„Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów.
Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest...
Kubuś Puchatek, Kubuś….”

Słowa tej piosenki przywitały wszystkie dzieci, które zebrały się na Sali. Dzieci wykonywały różne zadania np. obrót, klaskanie, skakanie, wchodzenie po schodach. Rysowały również po śladzie „Misia”. Dzieci słuchały „Rozdziału I, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie”, następnie bawiliśmy się w „Niedźwiadka”, potem była gimnastyka Kubusia Puchatka, a na koniec ulubiona zabawa wszystkich przedszkolaków tych dużych i tych małych „Stary niedźwiedź”. Po skończonych zabawach dzieci wykonały przepiękne portrety Kubusia Puchatka. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz zabrał ze sobą do domu dobry humor i wspomnienia ze spotkania z nim.

Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz!

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide