Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1303530

Aktualnie online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

MAŁY RATOWNICZEK

W dniu 20 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu grupę SIM PCK, która przekazała dzieciom podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Dzieci brały czynny udział w pokazie ćwicząc na fantomach, a także na swoich misiach. Pod kierunkiem grupy ratowniczej dzieci uczyły się zakładania prostego opatrunku, bandażowania, ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Ćwiczyły zabiegi resuscytacji na fantomie i pluszakach. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas oraz zdobyte wiadomości i umiejętności.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide