Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1078065

Aktualnie online

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

Odwiedził nas Teatr Lalek „Tomcio”

Wtorkowe przedpołudnie obfitowało w wydarzenia kulturalne. Odwiedził nas Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali przedszkolakom „Bajkę o szczęściu”.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Dziadka, który

przyjaźnił się z Myszką, Świnką i Kogutem. Pewnego razu staruszek namówiony przez Kupca wymienił kolejno swoich przyjaciół na fajkę, nożyk i zegarek. Gdy został sam, poczuł się bardzo samotny i zatęsknił za zwierzakami.. Bardzo szybko doszedł jednak do wniosku, że świecidełka nie mogą zastąpić przyjaciół i wyruszył na ich poszukiwanie. Po wielu dniach odnalazł zwierzęta w cyrku, a one wybaczyły mu i wróciły z nim do domu.

Głęboka treść, piękna scenografia i kukiełki oraz muzyka sprawiły, że przenieśliśmy się w baśniową krainę i z niecierpliwością czekaliśmy na szczęśliwe zakończenie. Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Zapamiętajmy morał płynący z tej bajki: przedmioty choćby najpiękniejsze szczęścia nie dają. Największym jego źródłem są przyjaźń i miłość bliskich.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide