Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1078047

Aktualnie online

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

Wizyta ks. Jana Radonia w naszej szkole

W tygodniu misyjnym, w dniu 23 października 2017 r. naszą szkołę odwiedził ks. Jan Radoń, rodem z Tarnowca. Od 1997 roku do 2007 pracował jako misjonarz na Ukrainie w Archidiecezji lwowskiej w parafii Zabłotów. Opuszcając Ukrainę w 2007 udał się na daleką Kamczatkę w Rosji. W Kazachstanie był misjonarzem od 2015 r. Obecnie pracuje w Pawłodarze. To miasto położone jest w północno-wschodniej części Kazachstanu. Liczy obecnie 300 tysięcy mieszkańców, mówiących głównie po rosyjsku. Większość z nich to Muzułmanie. Ks. Jan otacza troską duszpasterską parafian z Pawłodaru, jak również wiernych z okolicznych wiosek. Okolice Pawłodaru to niekończące się stepy. Najczęściej spotykanymi zwierzętami są tam konie.

Uczniowie w czasie spotkania mogli usłyszeć jak wygląda praca duszpasterska księdza katolickiego w Kazachstanie, szkoła, nauka dzieci oraz życie zwykłych ludzi. Wypowiedź misjonarza wzbogaciła prezentacja multimedialna. Przeglądając wyświetlane zdjęcia można było zobaczyć kościół, gdzie pracuje ksiądz Jan, cmentarze, na których zostali pochowani Polacy wywiezieni do niewolniczej pracy, surowe stepy oraz cmentarz muzułmański. Warte obejrzenia było też miejsce, gdzie w Oziornoje dokonał się w 1941 roku cud ryb.

Było to ciekawe spotkanie z kapłanem - misjonarzem,   który większą część swego kapłaństwa przeżył, pracując na misjach.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide