Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
994285

Aktualnie online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

KURATOR SĄDOWY – ZAWÓD Z PASJĄ

W dniu 29 marca 2017 r.w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z Panią kurator Dorotą Śnigórską pracownikiem Zespołu Kuratorskiej Służby Sadowej Sądu Rejonowego w Krośnie, zorganizowane dla uczniów klasy II i III gimnazjum. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży specyfiki pracy w zawodzie kuratora sądowego. Pani kurator przedstawiła różnice między rolą kuratora sądowego, a kuratora społecznego. Wyjaśniła, jakie studia należy ukończyć, aby ubiegać się o pracę w służbie kuratorskiej. Podkreśliła podobieństwa i różnice w pełnieniu obowiązków związanych z nadzorem nad rodziną i dorosłymi. Spotkanie ukazało nam pozytywne cechy zawodu, a także pokazało, jak trudnym oraz wymagającym zawodem jest kurator sądowy. Gimnazjalistom życzymy udanych, trafnych wyborów szkoły i zawodu.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide