Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1303524

Aktualnie online

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

DZIEŃ KOBIET

„ Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

Pierre de Brantome

Pod takim hasłem w dniu 22.02.2020 r. w Dworze Stojowskich w Jaszczwi odbyła się uroczystość Dzień Kobiet.

Wiele ciepłych słów skierowali pod adresem kobiet uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali program artystyczny, pod okiem Pani Renaty Stec. Konferansjer Bartosz Przybyła zaprosił zgromadzone Panie na wędrówkę przez wieki. Scenki dramatyczne odegrali : Ewa ( Patrycja Owsiak) oraz Adam ( Jakub Świrad), Róża ( Martyna Gajda) symbol kobiety pięknej, tajemniczej i kapryśnej oraz Mały Książę ( Michał Lubaś) , który zilustrował jak należy opiekować się swoją ukochaną. Uczennice klasy VI zaprezentowały kobiety zapracowane i wcieliły się w role: matka ( Oliwia Jucha), babcia ( Daria Bożek), lekarka ( Julia Krężałek), nauczycielka ( Milena Piecyk), konduktorka ( Martyna Oparowska, ekspedientka ( Ania Urbanik) oraz listonoszka ( Urszula Majkut). Piosenki wykonała absolwentka Gimnazjum w Jaszczwi Justyna Twaróg przy akompaniamencie gitary ( Michał Twaróg).

Uroczystość zakończono życzeniami z dedykacją „ Drogie Panie, niech każdy dzień będzie kwiatem, który zakwita w Waszych rękach” oraz tradycyjną polską piosenką „ Sto lat”, którą zagrał na akordeonie Paweł Wołowiec.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide