Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1345677

Aktualnie online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

Uroczysta akademia z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Ojczyzna – zwykłe słowo, a tyle znaczy.
Ojczyzna – piękne słowo, jak je wytłumaczyć?”
                                                                   Piotr Skarga

Wśród zdarzeń historycznych szczególnie czczonych przez Polaków wyjątkowe miejsce zajmuje Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku przypada 101. rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Podobnie jak w ubiegłym roku, w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Jaszczwi uczczono to Święto uroczystą akademią, która odbyła się 8 listopada 2019r. Akademia miała formę montażu słowno–muzycznego, przeplatanego ważnymi wydarzeniami z historii Polski, które przybliżyli narratorzy z klasy siódmej naszej Szkoły. Uczniowie klas V, VI i VII pod kierunkiem nauczycieli Janiny Lubaś i Marty Zaborowskiej przypomnieli losy narodu polskiego i trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Pieśni patriotyczne zaśpiewał chór, któremu na akordeonie akompaniował Władysław Malik, gościnnie zaproszony emerytowany nauczyciel naszej Szkoły.

Dziś patrzymy na te historyczne wydarzenia z patriotyczną refleksją nad przebytą droga. To nasz obowiązek i odpowiedzialność, by wolność tak ciężko wywalczoną przez innych, pielęgnować i strzec.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide