Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1345751

Aktualnie online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

,,... Czerwień - to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste."

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dzieci z przedszkola w dniu 8 listopada uroczyście uczciły pamięć o tym szczególnym dla Polaków wydarzeniu.

Celem wspólnego świętowania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, poznanie symboli narodowych. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od zaśpiewania  hymnu  ,,Mazurka Dąbrowskiego" i recytacji patriotycznych wierszy. W ten sposób dzieci  oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom wali o wolność i zwycięstwo. Następnie wszyscy udaliśmy się pod Pomnik Poległych za Ojczyznę, gdzie zapaliliśmy znicze dla poległych żołnierzy walczących za wolną Polskę. Dzieci z dumą nosiły kotyliony, które zabrały potem do swoich domów.

    

© 2020 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide