Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1112595

Aktualnie online

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

Upamiętniliśmy tragiczny WRZESIEŃ 1939

Wrzesień dla uczniów naszej szkoły to nie tylko powrót do szkoły po beztroskich wakacjach, ale również pamięć o tych, którym we wrześniu ’39 roku przyszło walczyć z okrutnym niemieckim i rosyjskim okupantem. Jak co roku, zachowując naszą szkolną tradycję,

uczciliśmy bohaterów i ofiary tragicznej w skutkach wojny z III Rzeszą oraz z ZSRR. Uczniowie klasy V, VI oraz VIII, przygotowani przez p. Gabrielę Biedroń, recytowali poruszające wiersze, śpiewali tematyczne pieśni patriotyczne, które zostały przygotowanie pod opieką p. Marty Zaborowskiej. Całości dopełniła dekoracja zaaranżowana przez p. Dorotę Nowotyńską. Między wierszami przypomniano okoliczności wybuchu wojny, ataku ZSRR na Polskę oraz przedstawiono okrutną rzeczywistość powstańców, uchodźców oraz więźniów obozów. To była dla wychowanków ZS-P w Jaszczwi wspaniała lekcja wrażliwości, empatii ora patriotyzmu.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide