Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
1078046

Aktualnie online

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY 2018

Obchody Święta Patrona na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaszczwi, gdyż od lat imię tej największej podziemnej armii z okresu II wojny światowej nosi nasza placówka.

Dlatego 26 lutego 2018 r. odbyła się uroczysta akademia,

przygotowana przez uczniów klas IV i V pod kierunkiem p. Janiny Lubaś oraz p. Gabrieli Biedroń. Część artystyczną uświetniły pieśni patriotyczne odśpiewane przez uczniów, przygotowanych przez p. Martę Zaborowską. Program artystyczny wzbogacono licznymi materiałami źródłowymi oraz informacjami, które przybliżyły nam historię Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowe.

Uczniowie, pamiętając motto: „Po to ginęli tamci, abyśmy my mogli żyć”, uczcili słowami wzruszających wierszy i żołnierskich pieśni pamięć setek tysięcy Polaków, których wypełniała żarliwa służba Ojczyźnie.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide