Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
994316

Aktualnie online

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaszczwi uczczono Święto Niepodległości uroczystym apelem, który odbył się 10 listopada 2017 roku.

Apel miał formę montażu słowno – muzycznego, przeplatanego ważnymi wydarzeniami z historii Polski, które przybliżyli społeczności szkolnej: Oliwia Maciejowska i Kacper Zygmunt.

Uczniowie klasy VII i IIG pod kierunkiem polonistki Renaty Stec przypomnieli losy narodu polskiego i trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Wymowny taniec orłów obrazował okres zaborów. Zaś piękne pieśni patriotyczne zaśpiewały solistki: Justyna Twaróg, Aleksandra Ślosarczyk i Magdalena Rymarz.

Rangę apelu podkreśliły mundury żołnierskie. Natomiast sceneria wykonana w barwach narodowych , o którą zadbały panie: Małgorzata Bochenek i Barbara Ciepielewska była okazaniem patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide