Myśl roku:

 "Każdą pracę wykonuj tak, jakby miała ona być ostatnią w życiu" - Marek Aureliusz

Działania edukacyjne

Statystyka

Odsłon artykułów:
994286

Aktualnie online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Radio on-line

logo_radio_eska

logo_radio_rmf

polski1

radio_wawa_logo

Święto Patrona Szkoły

W 75 rocznicę sformowania Armii Krajowej - dnia 14 lutego 2017 roku – w naszej szkole odbyła się akademia. Rozpoczął ją pan dyrektor Tomasz Fortuna. Powitał zgromadzonych nauczycieli  i uczniów, a szczególnie ciepło panią Zofię Macek, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Chcąc podkreślić rangę uroczystości,

cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy przy akompaniamencie pana Władysława Malika ,w obecności pocztu sztandarowego.

Fabułę przedstawienia stanowiły wspomnienia wojenne dziadka (Jakuba Znoja) i babci (Klaudii Król), którzy przybliżyli wnuczce ( Dominice Piterak) historię narodu polskiego z okresu II wojny światowej. W opowieści dziadków wkomponowane zostały wiersze patriotyczne i piękne utwory muzyczne zaśpiewane przez uczennice: Aleksandrę Ślosarczyk, Justynę Twaróg i Ariadnę Wróbel.

Na koniec, akademia przybrała nietypowy charakter. Harcerki z koszami pysznych ciasteczek weszły na salę i poczęstowały wszystkich zgromadzonych.

Program patriotyczny przygotowała pani Renata Stec, zaś oprawę plastyczną i wypieki kulinarne pani Małgorzata Bochenek.

    

© 2017 Bogdan Rzeźnik-Zubek

Slideshow is powered by Noobslide